Гришо с велика победа!

epa05754349 Grigor Dimitrov of Bulgaria reacts during his Men's Singles semifinal match against Rafael Nadal of Spain at the Australian Open Grand Slam tennis tournament in Melbourne, Victoria, Australia, 27 January 2017.  EPA/MARK R. CRISTINO

снимка: МигNews.Info

Тотална драма в Синсинати – Димитров на финал

Григор Димитров записа една от най-важните победи в кариерата си. Гришо се класира за финал на Мастърс 1000 турнир. Успех с 2:0 сета за Димитров срещу Джон Иснър в 1/2-финал в Синсинати, източник МигNews.Info/.

7:6 (4), 7:6 (10), сблъсък без нито един пробив и френетична битка във втория тайбрек. В другия полуфинал ще играят Ник Кирьос и Давид Ферер. Димитров получава страхотна възможност за титла от много високо ниво. Балансът между Гришо и Джон вече е 1:1 победи. През миналата година Димитров стигна до полуфинал в Синсинати, а сега съумя да се класира за мача за трофея.

В турнира Димитров надви още Фелисиано Лопес, Хуан Мартин дел Потро и Юичи Сугита без да загуби нито сет. Българин щурмува краен успех от Мастърс 1000 сериите, велик момент за родния спорт. Първи финал за родния тенисист на това ниво в спорта. Мачът очаквано започна с доминация на сервиращите. Бързи 3 сервис-гейма. Григор подава при 1:2. Играта на Иснър се гради изключително на началния удар, съответно на ретур класата на Джон не е чак толкова голяма.

2:2, 2:3. Зададе се сложен сервис-гейм за Гришо, стигна се до 15:40. В този момент Димитров обаче записа 4 поредни точки 3:3. Изключително ключово – нашият тенисист не допусна пробив. Всеки инкасиран брейк срещу Биг Джон щеше да означава огромни затруднения за Григор. Поредицата от геймове за подаващите продължи. 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6 без възможности за пробив. Сетът се приближи към тайбрек, ключови минути. 6:6 и дълъг гейм.

Гришо посреща – 0:1 точки. Безупречен Григор на сервис – 1:1, 2:1.

Ас на Иснър – 2:2, страхотен минаващ удар на Димитров при втори сервис на Джон, мини-брейк – 3:2.

Ретур на Биг Джон в аут – 4:2, след което великолепен сервис – 5:2.

Топка на Гришо в мрежата – 5:3, мощен начален удар на Иснър – 5:4.

Димитров на сервира. Прекрасен сервис – 6:4 без игра, 7:4.

Григор поведе с 1:0 сета, Димитров бе само на сет от първо свое участие във финал на Мастърс 1000 турнир.

Втората част започна с маратонски гейм, Димитров удържа подаването си – 1:0. След, което още 2 гейма за сервиращите – 1:1, 2:1.

Иснър на линията за начален удар след почивка. И Джон, и Гришо изпитаха затруднения в сервис-геймовете си, успехи за подаващите на 30. Съответно 2:2 и 3:2.

Гейм за Иснър на 15, гейм за Димитров на 30. 3:3 и 4:3.

Тоталната доминация на сервиращите продължи и след поредната почивка. 4:4, 5:4.

В този момент Гришо стигна до първа възможност за брейк. 30:40 мачбол, Джон обаче се измъкна от ситуацията. 5:5. Димитров печели подаването си 6:5. 6:6 още един тайбрек.

Успех за Григор в тайбрека. 12:10 точки – френетичен дълъг гейм. Триумф за Гришо, той е на финал!