Бербатов с първи гол в Индия

IMG-20180211-WA0004 (Small)

снимка: Монитор

37-годишният български нападател Димитър Бербатов отбеляза първия си гол за „Керала Бластърс”. Бербо се разписа в гостуване на “Атлетико де Колката” в мач от индийското първенство, завършил 2:2. Бившият капитан на националния отбор започна като титуляр, след като лекуваше контузия в последните седмици. Той успя да открие головата си сметка в 56-ата минута с красиво попадение, което бе аплодирано дори от феновете на домакините. Бербо успя да намери от воле отбита топка на границата на наказателното поле и с мощен удар я прати в мрежата. Българинът останата на терена до 80-ата минута, когато бе заменен, тъй като „Атлетико“ успя да изравни резултата. Както е ясно, Бербато играе като халф за „Керала“, а треньорът Дейвид Джеймс се надяваше да засили мощта на атаката. Равенството най-вероятно ще се окаже фатално за „Керала“. Тимът е на петото място с 21 точки, а над него с 22 и мач по-малко е „Джемшедпур“. Лошото за отбора на българина е, че с 20 точки е „Гоа“, който има цели 3 мача по-малко от „Керала“. За финалните плейофи в първенството се класират първите 4 отбора. До края на редовния сезон има 3 кръга, източник /Монитор/.