• Начало
  • България
    • България
    • От света
    • Технологии
  • Политика
    • Политика
    • Анализи
    • Прогнози
    • Позиции
    • Коментари
  • Варна
    • Провадия
    • Вълчи дол
    • Девня
    • Долни чифлик
    • Аврен
    • Бяла
    • Ветрино
    • Белослав
    • Дългопол
    • Суворово
    • Аксаково
  • ЛЮБОПИТНО
    • Връзки
    • Психология
    • Здраве
    • Пътешествeник
    • Хороскоп
  • ЗЕЛЕНИ ЗАЕДНО
  • Разследване
Проватон
  • август 18th, 2026
  • Партньор на Силна Варна
Проватон

август 18th, 2026
  • Начало
  • България
    • България
    • От света
    • Технологии
  • Политика
    • Политика
    • Анализи
    • Прогнози
    • Позиции
    • Коментари
  • Варна
    • Провадия
    • Вълчи дол
    • Девня
    • Долни чифлик
    • Аврен
    • Бяла
    • Ветрино
    • Белослав
    • Дългопол
    • Суворово
    • Аксаково
  • ЛЮБОПИТНО
    • Връзки
    • Психология
    • Здраве
    • Пътешествeник
    • Хороскоп
  • ЗЕЛЕНИ ЗАЕДНО
  • Разследване
  • Последвайте ни
    • Facebook
    • Youtube
Проф. Димитър Иванов: Турция избра Местан, щял да слуша
Home
България
Политика

Проф. Димитър Иванов: Турция избра Местан, щял да слуша

май 3rd, 2016 Редакция "Проватон" Политика 0 коментара 94

Facebook Twitter

ДОСТ няма шанс, тя е инженерен проект на турското държавно ръководство

ДПС и ДОСТ са неравностойни формации. ДОСТ е опит да се отслаби ДПС и вътре да се създаде напрежение с оглед на това, че турското политическо ръководство не е доволно от недостатъчно протурските нагласи на Ахмед Доган и на ДПС. Затова реши чрез Лютви Местан да създаде партия, която ще бъде послушна, източник /Novinite.bg/.

Това коментира пред БиТиВи бившият шеф на Шести отдел на Шесто управление на бившата Държавна сигурност Димитър Иванов – Митьо Гестапото, понастоящем ръководител на Института по теория и практика на лидерството „Стефан Стамболов“.  По думите му, партията на Местан е инспирирана от турското политическо и държавно ръководство, но ДОСТ нямал шанс.

Според него определени политически и държавни сили в Турция винаги са работели подривно срещу единството на българската нация, целейки да отцепят турскоезичните българи от каузата на българщината и на българската държавност. „Заблудата за Местан беше на Ахмед Доган. Местан никога не е бил харесван достатъчно много – нито в ДПС, нито в българското общество. Около него винаги е имало някаква хлъзгавост“, коментира още Димитър Иванов.

Според него главният мотив за промените в Изборния кодекс са гласовете от Турция.  Още от Освобождението на България турската държава обгрижва българските турци и непрекъснато поддържа у тях надежда, че майката родина стои зад гърба им и е готова да им помогне, отбеляза той.

Българските турци са жертва на тази пропаганда, която идва откъМм Босфора. Тя ги разсейва и подбужда надежди, че имат и втори шанс, каза още Димитър Иванов. Той прогнозира, че ако Бойко Борисов се кандидатира за президент, ще изгуби реалната власт в държавата, а ГЕРБ ще излезе от кондиция.

Основният проблем за ГЕРБ е как да съхрани властта си в оставащите до края на мандата повече от 2 години. Не допускам, че сам ще се кандидатира Борисов за президент, защото не е в негов интерес, допълни той.  Според него в парламента няма нова опозиционна на управлението коалиция, но има засилване на някои партии и сили, които са срещу мнозинството и срещу Бойко Борисов – БСП от едната страна и ДСБ от другата страна.

Според Димитър Иванов посланието на Ахмед Доган на конференцията на ДПС е било малко гневно по отношение на Бойко Борисов, което поставяло и ДПС извън възможните партньори на Борисов във властта.

Перспективата за президентските избори е непартийна фигура, издигната от обществен комитет, която след това да получи подкрепа от големи политически партии, коментира Димитър Иванов.

Смяната на лидера на БСП не е основният въпрос, каза още Димитър Иванов. Дали ще е Миков или друг, няма никакво значение, ако те се движат в рамките на очертаната идеология, ако продължат традициите и възстановят това, което е разрушено, подчерта той.

 

  • Tags
  • ДОСТ
  • Местан
Facebook Twitter
Следваща Лъжите, че къмпингарите произвеждат повече боклук - разобличени
Предишна Танева: Ще настояваме за извънредна целева финансова подкрепа в сектор "Мляко"

Редакция "Проватон"

Подобни новини

Борисов сменя пиарката си! Севда е аут Политика
август 17th, 2026

Борисов сменя пиарката си! Севда е аут

Василев: Бюджетът с огромен дефицит и без реформи е мърлява работа, държавата да не се меси в туризма Политика
август 17th, 2026

Василев: Бюджетът с огромен дефицит и без реформи е мърлява работа, държавата да не се меси в туризма

Реформа в държавната администрация: Нови заплати и писта за директори Политика
август 17th, 2026

Реформа в държавната администрация: Нови заплати и писта за директори

Вашият коментар Отказ

Най-популярни последната седмица
17-годишната Михаела насъскала децата да убият Георги (снимки)

17-годишната Михаела насъскала децата да убият Георги (снимки)

1941
Изтекоха скандални чатове между убития Кузев и "примамката"

Изтекоха скандални чатове между убития Кузев и "примамката"

169
Община Провадия остава без автобусен транспорт от 18 август! Никой не иска да работи с кмета Димов

Община Провадия остава без автобусен транспорт от 18 август! Никой не иска да работи с кмета Димов

1321
ГОРЕЩ СЛУХ! Кабинетът сменя външния министър Велислава Петрова с дипломат от Сливен?

ГОРЕЩ СЛУХ! Кабинетът сменя външния министър Велислава Петрова с дипломат от Сливен?

358
  • За нас
  • Контакти
  • За реклама
  • Нагоре
logo

Всеки един от Вас, скъпи читатели, може да стане част от света на ПРОВАТОН, като ни предостави информация, снимки и видеа, които Ви вълнуват. Гарантираме, че ще Ви бъде обърнато необходимото внимание.

©2018 Новини от Провадия и региона.
Powered by SmartHomeSys.eu Общи условия