Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, министърът на регионалното развитие Иван Иванов, бившият регионален министър Николай Нанков и АПИ са на обиколка из Дюлински Проход.
Арестувайки кмета на Варна, Антикорупционната комисия е спасила Благомир Коцев от съдбата на кмета на София Васил Терзиев. Там всички напускат – и от „дрийм тийма“ (отбор мечта) останал само един „дрийм“, заяви пред журналисти Борисов при обиколката си.
Закриването е най-малкото наказание, което КОНПИ трябва да получи заради това, че спаси кмета на Варна… КПК го спаси Коцев от позора“, подчерта Борисов. Според него, благодарение на ареста Благомир Коцев е избегнал съдбата на кмета на София, когото всички напускали – коалиционните партньори от „Спаси София“, зам.-кметове и др. Същото, според Борисов, щяло да се случи до месеци и във Варна, защото градът не бил управляван добре.
„Вижте София – от целия дрийм тийм в остана само дрийм – само кметът и знамето. „Софиянци разбраха грешката си, всички плъхове напуснаха, всичко живо бяга, бяга, бяга“, добави Борисов.
Санитарен кордон има само около ППДБ, аз не съм чул друг да не го искат от всякъде, отбеляза Борисов.
Борисов коментира видимо раздразнен думите на Николай Денков от „Продължаваме промяната“, че няма как ПП да има общ кандидат за президент с ГЕРБ. Според Борисов така се саботира шансът за широка подкрепа от избирателите на 3-4 големи партии.
По думите на Борисов Николай Денков и ПП не се интересуват от такова обединение, а само от „джоба си“.
„Тези хора не се интересуват от нищо друго в страната, освен от собствената си кожа и собствения си джоб. Не може Денков сутринта да излиза и да казва, че може с ГЕРБ на президентските избори, но без Борисов. Как си представяте Денков или някой като Денков да стане президент на България. Аз няма да съм кандидат за президент, но действително има хора, които биха могли да съберат подкрепа от 3-4 големи партии и да спечели. Но тези хора не се интересуват кой ще спечели президентските избори, не се интересуват тук дали ще има магистрала, от пречиствателните станции направихме най-чистото море тук“, припомни той.
„Асен Василев преди 3-4 години ви каза, че ще ви направи осем магистрали, пет тунела, седем моста. Е, возете се по тях, минавайте по тях и после му вярвайте. От дрийм тийм остана само дрийм. Софиянци разбраха грешката. Всички плъхове избягаха от кораба. В общината стоят само знамето и кметът“, каза още Бойко Борисов.
Лидерът на ГЕРБ разкри, че много активно работят по трилентовия път за Русе да бъде проектиран в магистрала или в четирилентов път.: „Рано или късно ще се построи – имам уверението на румънците за 55-и път. Имат вече взети решение на Министерски съвет (МС), които ни правят оптимисти за втори мост над Дунав“.
„Това ще бъде изключително полезно за туризма, защото този ад, който е по нашите пътища, ще излезе в директния трафик, а панорамните пътища ще служат за курортите. С гърците говорим за Александруполис – „Марица“ или „Тракия“ да ги свържем във вертикален пръстен.
Важно е Министерство на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) и Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) бързо да го одобрят, защото е геополитически и стратегически важен обект“, каза Борисов и допълни:
„Ние попадаме в тези параграфи с Турция, Гърция и Румъния, така че доста проекти са в ход и те ще гълтат допълнително пари.
„Хемус“ е ангажимент, който сме поели в коалиционното споразумение. По всички лотове се работи.“Това, което сме договорили с президента Ердоган и с румънските министри, това е трасето, което минава точно тук – на магистрала Черно море, от Малко Търново до Дуранкулак“, обясни Борисов.
„Има взети решения на Министерски съвет, които ни правят оптимисти за втори мост над Дунав“, разкри лидерът на ГЕРБ.
Той уточни, че и с Гърция говори да свържат Александруполис с магистрала „Марица“ или магистрала „Тракия“.
„Доста проекти са в ход, те ще гълтат допълнителни пари. Много е важно МРРБ и АПИ бързо това нещо да го сътворят, защото то е геостратегически изключително полезно за България“, призова Борисов.
„Огромна работа свърши НС, приехме 20 закона, които бяха изключючително важни за ПВУ.
Очаквайте подробности




Вашият коментар