Ръководството на II ОУ „Иван Вазов“ в лицето на директорката Милена Иванова и заместника и` Мухамедин Суфиян посрещнаха бъдещите първолаци и техните родители в изцяло обновен и модерен физкултурен салон.
Специално за ПРОВАТОН Иванова сподели, че се подготвят още пет проекта с 100% държавно финансиране. Мултифункционална зона за спорт – футболно игрище, фитнес на открито и волейболно игрище са на фаза изготвени проекти, входирани при архитекта на Провадия Христо Топчиев за издаване на разрешително за строеж. Училището има избран изпълнител за ремонт на покрива след който ще бъде изградена фотоволтаична централа за нуждите на училището и две зелени паркоместа с безплатна електрическа зарядна станция. Предстои проектиране и визуализация на актова зала.
А ето и поста и снимките от мероприятието от вчерашния ден:
🎈🎉ДЕН НА ОТВОРЕНИТЕ ВРАТИ 🎈🎉
Денят на отворените врати във II ОУ „Иван Вазов“ се превърна в истински празник, изпълнен с усмивки, емоции и незабравими преживявания за бъдещите първокласници и техните родители.
Празникът започна с кратка фолклорна програма, а традиционното посрещане с питка създаде топла и неповторима атмосфера и въведе гостите в духа на българските традиции.
Директорът на училището- г-жа Милена Иванова, отправи специално приветствено слово към всички присъстващи, в което отбеляза, че те първи ще прекрачат прага на обновения физкултурен салон, реализиран по проект на МОН. ⛹️♂️
В ролята на екскурзоводи влязоха ученици от четвърти клас, които с усмивка и ентусиазъм запознаха посетителите с училищната среда. Бъдещите първокласници и техните родители разгледаха кабинетите и се докоснаха до учебния процес в класните стаи.
Особен интерес предизвика новооткритият STEM център, където гостите наблюдаваха впечатляващи химични експерименти 🧪 и имаха възможност да видят интересни обекти под микроскоп🔬. В училищната библиотека присъстващите се насладиха на театрално представление, което допринесе за още по-пъстрото и вдъхновяващо преживяване.📖
По време на събитието родителите и техните деца имаха възможността да се опознаят със своите бъдещи учители. Това направи първата им среща с училището още по-вълнуваща и незабравима 👩🏫.
В края на празничния ден децата получиха много награди и лакомства🎁🍭. Натрупаха положителни емоции, съхранени в сърцата им като красив спомен от първата им среща с II ОУ „Иван Вазов“.
Благодарим на всички за възможността да бъдем заедно в този специален ден за нас!





Вашият коментар