• Начало
  • България
    • България
    • От света
    • Технологии
  • Политика
    • Политика
    • Анализи
    • Прогнози
    • Позиции
    • Коментари
  • Варна
    • Провадия
    • Вълчи дол
    • Девня
    • Долни чифлик
    • Аврен
    • Бяла
    • Ветрино
    • Белослав
    • Дългопол
    • Суворово
    • Аксаково
  • ЛЮБОПИТНО
    • Връзки
    • Психология
    • Здраве
    • Пътешествeник
    • Хороскоп
  • ЗЕЛЕНИ ЗАЕДНО
  • Разследване
Проватон
  • август 15th, 2026
  • Партньор на Силна Варна
Проватон

август 15th, 2026
  • Начало
  • България
    • България
    • От света
    • Технологии
  • Политика
    • Политика
    • Анализи
    • Прогнози
    • Позиции
    • Коментари
  • Варна
    • Провадия
    • Вълчи дол
    • Девня
    • Долни чифлик
    • Аврен
    • Бяла
    • Ветрино
    • Белослав
    • Дългопол
    • Суворово
    • Аксаково
  • ЛЮБОПИТНО
    • Връзки
    • Психология
    • Здраве
    • Пътешествeник
    • Хороскоп
  • ЗЕЛЕНИ ЗАЕДНО
  • Разследване
  • Последвайте ни
    • Facebook
    • Youtube
Шофьор блъсна малко дете и избяга, после се оправда: Видях, че му няма нищо! (видео)
Home
България

Шофьор блъсна малко дете и избяга, после се оправда: Видях, че му няма нищо! (видео)

юли 27th, 2026 Редакция "Проватон" България 0 коментара 40

Facebook Twitter

Семейството твърди, че още на следващия ден мъжът отново карал из Червен бряг

36-годишен шофьор блъсна 8-годишно дете на пешеходна пътека в Червен бряг, напусна мястото, а според семейството още на следващия ден отново е бил зад волана. Инцидентът е станал в събота вечерта, когато момчето пресичало заедно с баща си Петко Петков – общински съветник в Червен бряг. За щастие, двамата не са получили физически наранявания, но детето е преживяло силен стрес, съобщава NOVA.

По думите на Петков автомобилът не спрял пред пешеходната пътека и ударил сина му. Вместо да остане на място и да изчака пристигането на полицията, водачът продължил движението си.

Полицейски екип пристигнал около половин час по-късно. Самоличността на шофьора била установена, а пробата му за алкохол дала отрицателен резултат.

На 36-годишния мъж е съставен акт за няколко нарушения. Сред посочените от семейството са преминаване без спиране на знак „Стоп“ и неподаване на светлинен сигнал при завой.

Водачът обаче не е бил тестван за употреба на наркотични вещества. Според информацията, предоставена на NOVA от полицията, извършването на подобна проверка е било оставено на преценката на служителите.

Точно това предизвиква най-сериозните въпроси на родителите – защо след удар на пешеходна пътека и напускане на мястото е извършена само проба за алкохол.

Петко Петков разказва, че успял да запомни регистрационния номер на автомобила. Тъй като познавал шофьора, му се обадил непосредствено след случилото се.

„Вие ли бяхте? Не спрях, защото видях, че ви няма нищо“, отговорил водачът според разказа на общинския съветник.

Това обяснение не отменя задължението на участник в пътен инцидент да остане на място, да установи какво е състоянието на засегнатите хора и да съдейства на органите на реда.

Фактът, че детето няма видими травми, не може да бъде преценен надеждно от преминаващ шофьор. Част от нараняванията и симптомите след удар могат да се проявят по-късно, а напускането лишава пострадалите от незабавна помощ.

Майката на момчето Поля Виткова е наблюдавала случилото се от балкона на дома си. Тя разказва, че синът ѝ е силно изплашен и семейството непрекъснато разговаря с него, за да му помогне да преодолее преживяното.

„Той е на осем години и вече разбира всичко. Няма физически наранявания, но преживява огромен шок“, заявява майката.

Семейството твърди, че още на следващия ден познати са видели същия мъж отново да управлява автомобил. По думите на Петков свидетелството му за правоуправление не е било временно отнето.

Пешеходната пътека е обновена около две седмици преди инцидента и се намира на видимо място. Това допълнително засилва недоумението на семейството как автомобилът е достигнал до пресичащите хора, без водачът да спре.

Петков и други жители на Червен бряг твърдят, че шофьорът има роднинска връзка с бившия главен секретар на МВР Ивайло Иванов. Това обстоятелство не е потвърдено официално и само по себе си не доказва влияние върху действията на полицаите.

Именно затова семейството настоява институциите да дадат подробен отговор какви действия са предприети, на какво основание не е направен тест за наркотици и защо водачът е продължил да управлява автомобил.

Кметът на Червен бряг Атанас Атанасов изрази подкрепа към родителите и детето. Според него случаят е пореден пример за липсата на отговорност на пътя и за усещането, че част от водачите не се страхуват от последствията.

Най-същественият въпрос вече не е само дали на водача ще бъдат наложени глоби за отделните нарушения. Трябва да бъде изяснено как е оценено цялостното му поведение – преминаването през кръстовището, ударът на зебрата и последвалото напускане.

Семейството очаква прозрачна проверка, която да установи има ли пропуски в действията на полицейските служители. До публикуването на официалните документи твърденията за оказано влияние или специално отношение остават неподкрепени подозрения.

Безспорното е, че осемгодишно дете е било ударено на място, на което законът трябва да му гарантира предимство. То се е разминало без счупвания и рани, но страхът от следващото пресичане може да остане много по-дълго от следите на автомобила.

Facebook Twitter
Следваща Иран с нова заплаха към България: Отговорните ще си понесат последствията!
Предишна Премиерът и вицепремиерите запълниха политическите си кабинети (ИМЕНАТА)

Редакция "Проватон"

Подобни новини

Милен Цветков – липсващият журналист България
август 15th, 2026

Милен Цветков – липсващият журналист

ПОЛУДЯВАМЕ ЛИ? Нов случай на садизъм: Жена е била отвлечена, бита и заровена до шията в гробище до Стражица България
август 15th, 2026

ПОЛУДЯВАМЕ ЛИ? Нов случай на садизъм: Жена е била отвлечена, бита и заровена до шията в гробище до Стражица

ПБ обеща учителската заплата да стане 125% от средната и цялостно да обнови учебното съдържание България
август 15th, 2026

ПБ обеща учителската заплата да стане 125% от средната и цялостно да обнови учебното съдържание

Вашият коментар Отказ

Най-популярни последната седмица
МОЛОДЕЦ! "Колосална сума": Украйна е получила близо 200 милиарда долара международна подкрепа

МОЛОДЕЦ! "Колосална сума": Украйна е получила близо 200 милиарда долара международна подкрепа

50
Изтекоха скандални чатове между убития Кузев и "примамката"

Изтекоха скандални чатове между убития Кузев и "примамката"

138
17-годишната Михаела насъскала децата да убият Георги (снимки)

17-годишната Михаела насъскала децата да убият Георги (снимки)

1805
Бивш шеф на Пентагона: Украйна ще бъде разграбена, а украинците ще изчезнат като народ!

Бивш шеф на Пентагона: Украйна ще бъде разграбена, а украинците ще изчезнат като народ!

73
  • За нас
  • Контакти
  • За реклама
  • Нагоре
logo

Всеки един от Вас, скъпи читатели, може да стане част от света на ПРОВАТОН, като ни предостави информация, снимки и видеа, които Ви вълнуват. Гарантираме, че ще Ви бъде обърнато необходимото внимание.

©2018 Новини от Провадия и региона.
Powered by SmartHomeSys.eu Общи условия